ஃபேஷன்அழகு..அழகு..புதியவை

பழைய புடவைக்கும் போடலாம் மேக்கப்
பெண்கள் தங்கள் முகத்திற்கு மேக்கப் போட்டு பளிச்சென தோன்றுவதுபோல், அவர்கள் தங்கள் பழைய புடவைகளுக்கு மேக்கப் போட்டு, புதிய வடிவமைப்போடு அதை உடுத்திக்கொள்ளலாம். இது குறித்து விரிவாக அறிந்து கொள்ளலாம்.

* உங்களிடம் இருக்கும் அழகான புடவையை அதிக நாட்கள் உடுத்திவிட்டது போன்ற அலுப்பு ஏற்பட்டால், அந்த பழைய புடவைக்கு புதிய ‘லுக்’ கொடுக்கலாம். புடவையின் ஓரத்தில் இருக்கும் டிசைனை அப்படியே வெட்டி எடுத்துவிட்டு, பதிலாக புடவையின் உள்ளே இருக்கும் கலருக்கு பொருத்தமான நெட் பாப்ரிக் ஒன்றை தேர்ந்தெடுத்து இணைத்து விடுங்கள். அந்த புதிய டிசைனுக்கு ஏற்ப ஜாக்கெட்டிலும் மாற்றத்தை ஏற்படுத்திக்கொள்ளுங்கள்.

* உங்களிடம் பழைய பிளைன் புடவைகள் இருந்தால், அதில் உங்களுக்கு பிடித்தமான புதிய டிசைனை உருவாக்கலாம். அது ராஜபுத்ர பிரிண்டாகவோ, ஸ்கிரீன் பிரிண்டாகவோ இருக்கலாம். நீங்கள் தேர்ந்தெடுக்கும் டிசைன் அழகாக இருந்தால், உங்கள் புடவைக்கு புதுமையான தோற்றம் கிடைத்து விடும்.


* விலை உயர்ந்த பழைய காஞ்சீபுரம் பட்டு இருந்தால் அதன் பார்டர் மற்றும் முந்தானையை வெட்டி எடுத்துவிட்டு அதன் கலருக்கு பொருத்தமான வெல்வெட் துணியை இணைத்தால், மீண்டும் சில வருடங்கள் புதுமையாக அதனை உடுத்தலாம்.

* கலம்காரி டிசைனுக்கு இப்போது மவுசு அதிகரித்துக்கொண்டிருக்கிறது. பழைய காஞ்சீபுரம் பட்டில் பார்டரில் அமைந்திருக்கும் ஜரிகை பொலிவிழந்தோ, சிதைந்தோ போயிருந்தால் அதையும், முந்தானையையும் வெட்டி நீக்கிவிடுங்கள். ரா சில்க்கில் கலம்காரி டிசைன் செய்து பார்டருக்கு இணையுங்கள். காட்டன் அல்லது சில்க் கலம்காரியை இதற்காக தேர்ந்தெடுக்கலாம்.

* ஆடை கண்காட்சி களுக்கு அடிக்கடி செல்லுங்கள். அங்கு உங்களை கவர்ந்த டிசைன்களை காணமுடியும். டிசைனர்கள் ஆடைகளில் இணைக்கும் மணிகள் போன்ற பொருட்களை வாங்கும் கடைகளுக்கும் செல்லுங்கள். அந்த இணைப்பு பொருட்களை வாங்கி, உங்கள் பழைய புடவையில் உங்களை கவர்ந்த புதிய டிசைன்களை உருவாக்குங்கள். அது உங்கள் உடைகளுக்கு அழகான புதிய தோற்றத்தை தரும். பாராட்டையும் பெற்றுத் தரும்.
Related Articles

391 Comments

 1. Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck.

 2. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 3. Unquestionably consider that that you stated. Your favourite justification appeared to be at the net the simplest thing to understand of. I say to you, I definitely get irked even as folks consider concerns that they plainly do not realize about. You controlled to hit the nail upon the top as smartlyand also defined out the whole thing with no need side effect , folks can take a signal. Will likely be back to get more. Thank you

 4. You really make it seem so easy together with your presentation however I in finding this topic to be really something which I think I would never understand. It sort of feels too complicated and very large for me. I am taking a look forward in your next submit, I will try to get the cling of it!

 5. Keep up the great work, I read few content on this web site and I think that your website is very interesting and contains lots of excellent information.

 6. Thanks in favor of sharing such a pleasant opinion, piece of writing is nice, thats why i have read it completely

 7. где дороже всего принимают золото – скупка золота без паспорта москва – где можно выгодно продать золото

 8. My partner and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be exactly I’m looking for. Would you offer guest writers to write content to suit your needs? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on some of the subjects you write concerning here. Again, awesome weblog!

 9. Excellent post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Bless you!

 10. I have been surfing online more than three hours lately, yet I never found any interesting article like yours. It’s lovely value enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the net can be much more useful than ever before.

 11. I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 12. My brother suggested I would possibly like this blog. He was totally right. This submit actually made my day. You cann’t consider just how so much time I had spent for this information! Thank you!

 13. Оптимизация позиций сайта в результатах поиска – важный аспект SEO. Это зависит от качества контента, ссылок, технических характеристик. Рекомендуется использовать семантически связанные ключевые слова, такие как оценка сайта, SERP-анализатор, анализ рейтинга и отслеживать изменения с помощью инструментов, таких как Google Analytics и SERP-трекеры.
  позиции сайта[url=https://captains-club.ru/]позиции сайта[/url][url]https://captains-club.ru/[/url]

 14. After looking into a few of the blog articles on your website, I really like your way of blogging. I book marked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Take a look at my web site as well and let me know how you feel.

 15. Wonderful post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Thank you!

 16. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 17. Pretty great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to mention that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing in your feed and I hope you write again soon!

 18. I am really loving the theme/design of your weblog. Do you ever run into any web browser compatibility problems? A handful of my blog audience have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any tips to help fix this issue?

 19. Good day I am so grateful I found your website, I really found you by error, while I was researching on Google for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks a lot for a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the fantastic job.

 20. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100% positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Kudos

 21. I feel this is one of the such a lot significant information for me. And i’m satisfied reading your article. However wanna observation on few basic things, The website taste is ideal, the articles is in point of fact excellent : D. Good process, cheers

 22. Thank you for some other magnificent article. Where else may anyone get that kind of information in such a perfect approach of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such information.

 23. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 24. I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and coverage! Keep up the awesome works guys I’ve you guys to our blogroll.

 25. I’m not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this information for my mission.

 26. Hi, Neat post. There is a problem with your site in internet explorer, could check this? IE still is the marketplace leader and a large portion of other people will omit your wonderful writing due to this problem.

 27. of course like your website however you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to tell the truth however I will certainly come back again.

 28. If some one needs to be updated with latest technologies after that he must be pay a visit this website and be up to date every day.

 29. Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!

 30. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about this blog with my Facebook group. Chat soon!

 31. You really make it seem so easy with your presentation however I in finding this topic to be really something which I feel I would never understand. It sort of feels too complicated and very extensive for me. I am taking a look forward on your next publish, I will try to get the hang of it!

 32. Pretty section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 33. Hey I am so thrilled I found your webpage, I really found you by mistake, while I was searching on Aol for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thank you for a incredible post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent job.

 34. I used to be recommended this website via my cousin. I am now not positive whether this publish is written via him as no one else recognise such designated approximately my difficulty. You are amazing! Thank you!

 35. Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all. However think about if you added some great visuals or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and clips, this website could certainly be one of the most beneficial in its niche. Amazing blog!

 36. I was extremely pleased to discover this great site. I want to to thank you for your time due to this wonderful read!! I definitely savored every little bit of it and I have you book marked to check out new stuff on your website.

 37. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 38. A person essentially lend a hand to make seriously posts
  I might state. This is the first time I frequented your web page and to this point?
  I amazed with the research you made to create this actual publish extraordinary.
  Fantastic job!

 39. It is perfect time to make some plans for the future and it
  is time to be happy. I have learn this submit and if I may just
  I want to suggest you some attention-grabbing things or tips.
  Maybe you can write next articles regarding this article.

  I want to learn even more things about it!

 40. Oh my goodness! Incredible article dude! Thanks, However I am experiencing problems with your
  RSS. I don’t understand the reason why I am unable
  to subscribe to it. Is there anybody getting the same RSS problems?
  Anyone that knows the solution can you kindly respond?
  Thanks!!

 41. Hello there! This blog post couldn’t be written any better!
  Looking through this article reminds me of my previous roommate!
  He continually kept talking about this. I most certainly will send
  this article to him. Pretty sure he’ll have a very good read.

  Many thanks for sharing!

 42. This is the right site for anybody who would like to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want toHaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that’s been written about for decades. Excellent stuff, just great!

 43. hello there and thank you for your information – I’ve certainly picked up anything new from right
  here. I did however expertise some technical issues using this website, as I experienced to reload the site many times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage
  your high-quality score if advertising and marketing with Adwords.

  Anyway I am adding this RSS to my email and could
  look out for much more of your respective intriguing content.

  Ensure that you update this again soon.

 44. You really make it seem so easy with your presentation but
  I find this matter to be actually something which
  I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me.
  I’m looking forward for your next post, I will try to get
  the hang of it!

 45. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.

  I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger
  if you aren’t already 😉 Cheers!

 46. Good way of explaining, and fastidious piece of writing to
  obtain data regarding my presentation subject, which i am going to present in college.

 47. Simply want to say your article is as surprising.
  The clearness in your put up is just cool and i could suppose you are knowledgeable
  on this subject. Well with your permission allow me to snatch your feed to stay up to date with forthcoming post.
  Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 48. I just like the helpful info you provide for your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here frequently.
  I am quite certain I’ll learn many new stuff proper right here!
  Best of luck for the next!

 49. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog
  and was curious what all is needed to get set up?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% positive.
  Any tips or advice would be greatly appreciated.

  Kudos

 50. Hello very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Wonderful ..

  I will bookmark your blog and take the feeds additionally?

  I’m glad to seek out so many helpful information here in the
  publish, we’d like develop more strategies on this regard, thanks for
  sharing. . . . . .

 51. You really make it seem so easy along with your presentation however I find this topic to be really something which I feel I might
  by no means understand. It kind of feels too complicated and extremely wide
  for me. I am looking forward for your next put up, I will attempt to get the hold
  of it!

 52. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But
  he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on numerous websites for about a year and am concerned about switching to
  another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
  Any help would be greatly appreciated!

 53. Magnificent goods from you, man. I’ve understand
  your stuff previous to and you’re just extremely wonderful.
  I really like what you have acquired here, really like what you’re
  stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you
  still take care of to keep it smart. I cant wait to read much more from you.
  This is actually a tremendous site.

 54. Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from
  somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make
  my blog stand out. Please let me know where you got your theme.
  With thanks

 55. whoah this weblog is great i really like reading your posts.

  Keep up the great work! You already know, a lot of individuals are looking around for this info, you could aid them greatly.

 56. I’m truly enjoying the design and layout of
  your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here
  and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

  Fantastic work!

 57. Hi everybody, here every one is sharing these kinds of experience, thus it’s pleasant to read this
  blog, and I used to pay a quick visit this website every
  day.

 58. Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?

  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work
  due to no data backup. Do you have any methods to protect against hackers?

 59. Aw, this was an extremely nice post. Taking a few minutes and
  actual effort to produce a very good article… but what can I say… I hesitate a lot and never seem to get anything done.

 60. After looking over a handful of the blog articles on your blog,
  I seriously like your way of writing a blog.
  I saved as a favorite it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please check out my web site as well and let
  me know what you think.

 61. Can I simply say what a comfort to uncover a person that actually understands what they’re discussing on the web.
  You definitely understand how to bring an issue to light and make
  it important. A lot more people really need to look at this and understand this side of the story.
  I was surprised that you are not more popular given that you most certainly possess the gift.

 62. Hey there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be
  okay. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new
  posts.

 63. I believe this is among the such a lot significant info for
  me. And i’m glad studying your article. But want
  to remark on some basic issues, The site style is great, the
  articles is in point of fact excellent : D.
  Good job, cheers

 64. Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am encountering problems with your RSS. I don’t know why I can’t subscribe to it. Is there anybody else getting identical RSS problems? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanx!!

 65. I blog frequently and I really appreciate your information. This great article has truly peaked
  my interest. I am going to book mark your website and keep checking for new information about
  once per week. I subscribed to your Feed as well.

 66. Howdy are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own.
  Do you need any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 67. This is very interesting, You are a very
  skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post.
  Also, I have shared your site in my social networks!

 68. Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Many thanks

 69. Howdy I am so thrilled I found your webpage, I really
  found you by mistake, while I was researching on Digg for something
  else, Anyhow I am here now and would just
  like to say cheers for a tremendous post and a all round interesting
  blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read much more, Please
  do keep up the superb work.

 70. Разрешение на строительство — это публичный документ, предоставленный официальными инстанциями государственного аппарата или территориального руководства, который позволяет начать стройку или выполнение строительных операций.
  Получение разрешения на строительство задает нормативные положения и требования к строительной деятельности, включая допустимые виды работ, допустимые материалы и техники, а также включает строительные инструкции и комплексы безопасности. Получение разрешения на стройку является необходимым документов для строительной сферы.

 71. Thank you for any other wonderful article. Where else may just anyone get that kind of information in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such information.

 72. Быстровозводимые здания – это актуальные строения, которые отличаются повышенной скоростью строительства и гибкостью. Они представляют собой постройки, заключающиеся из предварительно созданных деталей или же модулей, которые могут быть быстрыми темпами смонтированы на пункте стройки.
  Здание из металлоконструкций и сендвичные панели располагают гибкостью также адаптируемостью, что дозволяет просто изменять а также трансформировать их в соответствии с потребностями клиента. Это экономически эффективное и экологически надежное решение, которое в последние лета приняло обширное распространение.

 73. Wow, superb blog layout! How lengthy have you been running a blog for?
  you made running a blog glance easy. The total look of your website is great, let alone the content!

 74. I’m truly enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to
  come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
  Excellent work!

 75. Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to
  and you are just extremely magnificent. I actually like what you’ve acquired here, really
  like what you’re saying and the way in which you
  say it. You make it entertaining and you still care for to keep it sensible.
  I can’t wait to read much more from you. This is really a great website.

 76. Does your site have a contact page? I’m having a
  tough time locating it but, I’d like to shoot you an e-mail.
  I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing.

  Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.

 77. Howdy! This post could not be written any better!
  Reading through this article reminds me of my previous roommate!
  He continually kept talking about this. I will send
  this article to him. Pretty sure he’s going to have
  a good read. Thank you for sharing!

 78. Everything is very open with a precise description of the issues.

  It was really informative. Your site is very helpful.
  Many thanks for sharing!

 79. Hello would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a tough time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!

 80. Hi there! I know this is somewhat off topic
  but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for
  my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one?
  Thanks a lot!

 81. My brother suggested I might like this website. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 82. Hi I am so thrilled I found your webpage, I really found you by mistake, while I was searching on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks a lot for a remarkable post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the fantastic job.

 83. You really make it seem so easy together with your presentation however I in finding this topic to be really something which I feel I would never understand. It kind of feels too complicated and very large for me. I am taking a look forward on your next publish, I will try to get the hold of it!

 84. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your web site in my social networks!

 85. I don’t know if it’s just me or if everyone else experiencing problems with your website. It seems like some of the text within your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen before. Cheers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker